Katedrála svatého Štěpána

Katedrála svatého Štěpána, německy Stephansdom, je nejvýznamnější kostel ve Vídni a symbol města. Byla postavena v gotickém stylu v letech 1359 až 1433 a nachází se v historickém centru města, nedaleko od Hofburgu a dalších významných památek.

Katedrála má imponující rozměry – její délka je 107 metrů a výška věže dosahuje 136 metrů. Kromě hlavní lodi a transeptu, tvoří součást katedrály také mohutná jižní a severní věž, které jsou oblíbenou turistickou atrakcí a nabízejí úchvatné výhledy na Vídeň.

Uvnitř katedrály se nachází mnoho cenných uměleckých děl, jako například oltářní obraz od Rubense nebo sousoší Krista na kříži od Wolfganga von Hildebranda. Velmi známým a významným artefaktem katedrály je také Přemyslovská relikvie, což je jedna z největších křesťanských relikvií, která obsahuje ostatky několika světců.

Katedrála svatého Štěpána

Katedrála svatého Štěpána je stále aktivním kostelem a slouží k pravidelným bohoslužbám, ale také k různým koncertům a kulturním akcím. Pro turisty je jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí ve Vídni a návštěvníci ji mohou navštívit zdarma, avšak pro vstup na věže je nutné zakoupit vstupenku.