Prater

Prater je rozlehlý park a zábavní areál, který se nachází v 2. městském okrese ve Vídni. Jedná se o jedno z nejoblíbenějších míst pro zábavu v centru města.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Prateru z centra Vídně, je využít městskou hromadnou dopravu. Můžete využít linku metra U1 a vystoupit na zastávce „Praterstern“, která se nachází přímo u vstupu do parku.

Další možností je využít tramvajovou linku číslo 1 nebo 2, které zastavují u vstupu do parku. Pokud se rozhodnete pro jízdu autobusem, můžete využít linku číslo 80A.

Prater nabízí mnoho zábavy a atrakcí, včetně nejstaršího fungujícího lunaparku na světě, tzv. Wurstelprater, kde se nachází mnoho klasických zábavních atrakcí, jako jsou horské dráhy, kolotoče, střelnice a mnoho dalšího. Park je také velmi populární pro procházky, běhání a cyklistiku, díky svým rozlehlým zeleným plochám.

Prater v noci
Prater v noci

Prater funguje i v zimě. I když může být počasí chladnější, park nabízí celoroční zábavu a atrakce pro návštěvníky. V zimě se například můžete projet na ledové dráze, nebo si zahrát minigolf na zamrzlém jezírku. Mnoho restaurací a kaváren v Prateru také nabízí útulné interiéry, kde si můžete odpočinout a zahřát se. V Prateru se také nachází krytá hala zvaná „Praterdome“, která je velkým nočním klubem a koncertním prostorem, kde se pořádají různé akce během celého roku.

V období adventu se v Prateru koná vánoční trh, kde můžete ochutnat tradiční vánoční pochoutky, navštívit stánky s ručně vyrobenými výrobky a užít si atmosféru vánočního času.

Je třeba mít na paměti, že v zimě mohou být některé atrakce a provozovny v Prateru omezené, nebo dokonce uzavřené kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám a menšímu počtu návštěvníků. Proto se doporučuje zkontrolovat aktuální informace na webových stránkách Prateru nebo se informovat přímo na místě.

Atrakce v Prateru

Ve vídeňském Prateru najdete mnoho různých atrakcí, z nichž některé jsou velmi populární a ikonické. Níže uvádíme několik z nich:

  1. Riesenrad – točitý kolotoč o výšce 65 metrů, který je symbolem Prateru a nabízí úchvatné výhledy na Vídeň.
  2. Achterbahn – tradiční horská dráha se strmými klesáními a rychlými zatáčkami.
  3. Geisterbahn – strašidelná jízda v temné, tajemné atmosféře, která je oblíbená zejména mezi dětmi.
  4. Praterturm – věžová atrakce, která se postupně zvedá do výšky 117 metrů, aby vám umožnila obdivovat panoramatický výhled na město.
  5. Autoskooter – klasická arénová hra, kde se můžete zapojit do automobilových závodů.
  6. Calafati – rychlá atrakce v podobě lodě, která se houpe sem a tam.
  7. Super Nova – moderní, vysokorychlostní horská dráha s mnoha prudkými zatáčkami a spirálovými sjezdy.
  8. Dizzy Mouse – velká atrakce, která se točí a nabízí nezapomenutelné jízdní zážitky.

Tyto atrakce jsou jen několik z mnoha zábavných aktivit, které najdete v Prateru. Kromě nich zde najdete také mnoho restaurací, obchodů a dalších aktivit pro celou rodinu.

Prater