Letiště

Vídeňské letiště se oficiálně nazývá Vienna International Airport (VIE) a je největším letištěm v Rakousku. Často je označováno podle své polohy Wien Schwechat. Nachází se asi 18 kilometrů jihovýchodně od centra Vídně a je snadno přístupné prostřednictvím mnoha způsobů dopravy. Zastavují zde např. dopravci jako Flixbus či Regiojet.

Letiště Vídeňský mezinárodní letiště má dva terminály, které slouží jak pro lety vnitrostátní, tak mezinárodní. Terminál 1 se věnuje vnitrostátním a některým evropským letům, zatímco terminál 3 je hlavním terminálem pro lety mimo Evropu a pro letecké společnosti jako Austrian Airlines, Lufthansa nebo Emirates.

V letištních terminálech je k dispozici řada služeb a zařízení pro cestující, včetně obchodů, restaurací, směnáren a bankomatů, bezplatného Wi-Fi připojení, konferenčních místností a business loungů. Letiště také nabízí služby pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Doprava do a z letiště Vídeň je snadno dostupná. K dispozici jsou vlakové spoje, autobusy, taxislužby a osobní přeprava. Vlakem se lze dostat do centra Vídně během 15 minut, zatímco jízda autobusem trvá asi 20 až 30 minut.

Letiště Vídeň je jedním z nejfrekventovanějších letišť v Evropě a přepraví ročně více než 31 milionů pasažérů.

Parkování na letišti Vídeň

Na vídeňském letišti Vienna International Airport jsou k dispozici různé možnosti parkování pro cestující.

K dispozici jsou následující parkoviště:

  1. Krátkodobé parkování: Tato parkoviště jsou ideální pro cestující, kteří vyzvedávají nebo odbavují cestující. Nacházejí se blízko terminálů a jsou určeny pro parkování do 3 hodin.
  2. Dlouhodobé parkování: Tato parkoviště jsou vhodná pro cestující, kteří chtějí parkovat své vozidlo na delší dobu. Nacházejí se na vzdálenějších místech od terminálů, ale jsou dobře připojeny k terminálům pomocí bezplatného přenosu mezi parkovišti a terminály. Cena parkování se odvíjí od délky parkování.
  3. Holiday parking: Toto parkoviště jsou určena pro cestující, kteří chtějí parkovat své vozidlo po dobu 7 dnů nebo déle. Nacházejí se mimo letiště a cestujícím je k dispozici bezplatný transfer na letiště. Cena parkování je slevněná pro cestující, kteří předem rezervují online.

K dispozici jsou také rezervace parkovacích míst předem pomocí online rezervačního systému. Na letišti Vienna International Airport jsou k dispozici také bezpečné parkoviště pro motocykly a parkování pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Vídeň - letiště a parkování