Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn je velkolepé císařské sídlo nacházející se na západním okraji Vídně. Byl postaven v roce 1696 a po mnoho let sloužil jako oblíbené letní sídlo Habsburské dynastie. V roce 1996 byl zámek zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Schönbrunn se skládá z hlavního zámeckého budovy a rozlehlého parku s mnoha fontánami, sochami, květinovými záhony a zvířecím pavilonem. Celková plocha zahrady a parku dosahuje více než 160 hektarů.

Hlavní zámecká budova má 1 441 místností a návštěvníci se mohou projít řadou reprezentativních pokojů, které sloužily k setkávání a reprezentaci. Mezi nejznámější z nich patří Ruský salón, Zlatá místnost, Porcelánová místnost a Modrý čínský salón.

Zámek Schönbrunn

Schönbrunn je také domovem k mnoha dalším atrakcím, jako například Tiergarten Schönbrunn (nejstarší zoo na světě), Palmový dům s tropickými rostlinami, Velkou kočárovou muzeum a Gloriettu, která se nachází na kopci nad zámkem a nabízí úchvatný výhled na Vídeň.

Pro turisty je Schönbrunn jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí ve Vídni a ročně ho navštíví miliony lidí z celého světa.

Zahrady v Schönbrunnu