MuseumsQuartier

MuseumsQuartier (zkráceně MQ) je jedním z největších kulturních komplexů na světě a nachází se v centru Vídně. Jedná se o bývalý císařský stájový areál, který byl v letech 1998-2001 zrekonstruován a přeměněn na multifunkční kulturní centrum.

V areálu MuseumsQuartier se nachází několik desítek muzeí, galerií a kulturních institucí, které nabízejí různorodé výstavy a akce. Mezi nejznámější patří například Leopoldovo muzeum, MUMOK (Muzeum moderního umění), Kunsthalle Wien a Architekturzentrum Wien.

MuseumsQuartier je také oblíbeným místem pro setkávání a relaxaci. V areálu se nachází několik kaváren, restaurací, knihoven a hudebních klubů. Celoročně zde probíhají různé kulturní a společenské akce, jako jsou koncerty, divadelní představení, filmové projekce a festivaly.

MuseumsQuartier

Celková rozloha MuseumsQuartier je přibližně 60 000 m² a celý komplex je rozdělen na několik dvorů, kde se nachází jednotlivé instituce a prostory pro veřejnost. Komplex je velmi oblíbený nejen mezi místními obyvateli, ale také mezi turisty z celého světa, kteří sem přijíždějí prozkoumat jedinečnou atmosféru a nabídku kulturních akcí.