Ottakringer

Pivovar Ottakringer je jedním z největších a nejstarších pivovarů v Rakousku. Nachází se ve Vídni v 16. městském okrese Ottakring a byl založen v roce 1837.

Pivovar Ottakringer je stále rodinnou společností a vyrábí mnoho různých typů piva, včetně světlého, tmavého, pšeničného a speciálních sezónních piv. Pivovar je také známý svým nealkoholickým pivem a limonádami.

V roce 2015 pivovar zahájil modernizační projekt, který zahrnoval výstavbu nového pivovarského komplexu, který je ekologický a energeticky úsporný. V roce 2018 byla výroba pivovaru přesunuta do nových prostor, které mají kapacitu 500 000 hektolitrů piva ročně.

Pivovar Ottakringer je také aktivní v podpoře místní komunity a organizuje různé akce, jako jsou koncerty, festivaly a trhy. Navíc se pivovar zavázal k udržitelné výrobě piva a minimalizaci svého vlivu na životní prostředí.

Jak se do pivovaru Ottakringer dostat

Pivovar Ottakringer se nachází v 16. městském okrese Ottakring a je snadno dostupný městskou hromadnou dopravou.

Nejlepší možností je použít tramvaj nebo autobus. K pivovaru v Ottakringu se nejlépe dostanete tramvají číslo 2 a 44, nebo autobusy číslo 10A a 46A. Všechny tyto linky zastavují přímo u pivovaru.

Pokud se rozhodnete použít metro, nejbližší stanice je U3 Ottakring, odkud je pivovar vzdálen asi 10 minut chůze.

Alternativně můžete použít taxi nebo sdílené služby, jako jsou Uber nebo Bolt. Parkování u pivovaru je omezené, takže pokud se rozhodnete jet autem, doporučuje se využít parkoviště veřejné dopravy a pak pokračovat tramvají nebo autobusem.

Oficiální webové stránky

Ottakringer - zastávka nedaleko pivovaru
Vídeňské metro na cestě ze stanice Ottakring do stanice Simmering