Lipicáni

Lipicáni ve Vídni: Unikátní jezdecký zážitek ve Španělské jezdecké škole

Při návštěvě Vídně v Rakousku byste neměli minout pozoruhodnou atrakci pro milovníky koní a příznivce kultury – Španělskou jezdeckou školu s jejími světoznámými lipicány. Nacházející se v nádherném barokním prostředí paláce Hofburg, Španělská jezdecká škola nabízí vrchol jezdeckého umění, které se uchovalo a rozvíjí po staletí.

Španělská jezdecká škola ve Vídni je jediným zařízením na světě, kde je umění klasického jezdectví uchováváno v původní podobě od renesance až do současnosti. Návštěva školy slibuje nezapomenutelný zážitek, při kterém můžete vidět lipicánské koně přesně pohybující se v souladu s doprovodnou hudbou.

Během galavečerů mají návštěvníci možnost vidět jedinečná vystoupení lipicánů v nejkrásnější jízdárně na světě. Tento nádherný prostor, navržený slavným barokním architektem Josephem Emanuelem Fischerem von Erlachem, byl původně postaven pro šlechtickou mládež, která se zde učila jezdectví. Od prosince 2015 je jezdecké umění Španělské jezdecké školy uznáváno UNESCO jako nehmotné kulturní dědictví.

Ranní práce – Denní trénink „vysoké školy“

Ranní práce nabízí pohled do rozsáhlé tréninkové práce s lipicány. Zahrnuje jednoduché uvolňovací cvičení a cviky zaměřené na zdokonalení konkrétních jezdeckých technik. Každý trenér je zodpovědný za výcvik svého koně a cíleným posilováním svalstva se přirozené pohyby zvířat zdokonalují do dokonalých figur „vysoké školy“ jezdectví.

Klasické skoky se netrénují denně, takže jsou v rámci ranní práce vidět jen občas. Po sestoupení z koně dostává každý lipicán zaslouženou odměnu – trenér z kapsy vyndá malou pochoutku pro svého čtyřnohého společníka.

Pro podrobné informace o harmonogramu představení a ranních cvičeních, a také pro nákup vstupenek, navštivte webové stránky www.srs.at.

Kavárna ve Španělské jezdecké škole zve hosty k posezení při kávě a lahodných dobrotech každý čtvrtek až neděli od 9 do 17 hodin.

Španělská jezdecká škola se nachází na adrese Michaelerplatz 1 (návštěvnické centrum) v paláci Hofburg ve Vídni. Pro více informací můžete navštívit jejich webové stránky na adrese www.srs.at nebo je kontaktovat na telefonním čísle +43 1 533 90 31 (info linka) nebo e-mailem office@srs.at.

Ponořte se do císařských pokladů Vídně

Při prozkoumávání Vídně nezapomeňte navštívit další císařské památky. Objevte nádhernost Císařských apartmánů v paláci Hofburg, choďte ve stopách Habsburků nebo prozkoumejte úchvatnou katedrálu sv. Štěpána. Pro ty, kteří mají zájem o historii, jsou must-see atrakcemi Muzeum Sisi a Císařská pokladnice. Radnice ve Vídni a Mozartův dům nabízejí jedinečné pohledy do kulturního dědictví města. A nezapomeňte si udělat čas také na návštěvu Zoo Schönbrunn, kde můžete vidět roztomilá mláďata zvířat na každém kroku.

Plánujte svou návštěvu Vídně

Pokud plánujete cestu do Vídně, je důležité shromáždit veškeré potřebné informace, abyste si návštěvu usnadnili a zpříjemnili. Zkontrolujte si počasí, zarezervujte si ubytování a zvažte získání Vídeňské karty, která vám poskytne pohodlný přístup k různým atrakcím a veřejné dopravě. Pro další pomoc můžete navštívit informační kanceláře Tourist Info nacházející se na Albertinaplatz/Maysedergasse nebo na letišti.

Vídeň nabízí mnoho zážitků a Španělská jezdecká škola s jejími nádhernými lipicány je jistě jedním z nich. Připravte se na dojemný pohled na jezdecké umění, které představuje dědictví minulých generací a stále nadcházejících diváků.